Rynek wynajmu mieszkań w Polsce

Dodane: 22-05-2014 08:36
Rynek wynajmu mieszkań w Polsce Własne mieszkanie jest marzeniem wielu młodych ludzi, którzy chcą wreszcie posiadać swoje cztery kąty. Jednak zakup nieruchomości jest skomplikowaną procedurą - wielu bierze kredyt hipoteczny (którego nie da się załatwić "od ręki"), wielu trudno jest podjąć właściwą decyzję - mieszkanie na rynku wtórnym, czy pierwotnym? Jeżeli wiemy już jakiego...Własne mieszkanie jest marzeniem wielu młodych ludzi, którzy chcą wreszcie posiadać swoje cztery kąty. Jednak zakup nieruchomości jest skomplikowaną procedurą - wielu bierze kredyt hipoteczny (którego nie da się załatwić "od ręki"), wielu trudno jest podjąć właściwą decyzję - mieszkanie na rynku wtórnym, czy pierwotnym?

Jeżeli wiemy już jakiego mieszkania potrzebujemy (metraż, lokalizacja, itp), to powinniśmy podjąć trudną decyzję - czy chcemy mieszkania z rynku wtórnego, czy też od dewelopera?

Przyjrzyjmy się wadom i zaletom obu opcji. Za rynkiem wtórnym zdecydowanie przemawia koszt - takie mieszkania najczęściej są sporo tańsze, zajmują też dogodne lokalizacje. Ale są też minusy - stare budownictwo, które rzadziej lub częściej nie spełnia obecnych norm więc spora kwota z czynszu idzie na remont, czy też stan mieszkania - najczęściej trzeba robić remont generalny, łącznie z infrastrukturą i wymianą okien. Ostatecznie może się więc okazać, że tanie mieszkanie na rynku wtórnym, nie jest już tak tanie. Kwestia lokalizacji to inny problem, ale mieszkania mieszczące się dalej od centrum, również mogą być warte uwagi, jeśli komunikacja jest dobra - blisko przystanek autobusowy, dużo linii i dobry dojazd, to czynniki, które trzeba przemyśleć.

Mieszkania deweloperskie wymagają najczęściej wykończenia, ale nie trzeba ingerować w instalacje i inne kosztowne rzeczy. Często lepiej jest z bezpieczeństwem na takich osiedlach, nie ma też problematycznego sąsiedztwa. Często lokatorami takich mieszkań są młode rodziny, z małymi dziećmi.

Podsumowując - nie jest to łatwa sprawa, ponieważ każdy ma inne potrzeby i oczekiwania. Warto dobrze przemyśleć, na czym nam najbardziej zależy. mieszkania pod klucz szczecin
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj mieszkania pod klucz szczecin - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.
Na temat mieszkania pod klucz szczecin to też niezłe źródło
Wpis inspirowany jest również mieszkania pod klucz szczecin
Podobny temat również mieszkania pod klucz szczecin