Pozycjonujemy w Google

ch prowadzących do tych stron ale tylko tych, które Google przechowuje w swoim indexie. Jakiś czas temu zastanawiałem się...Wyszukiwarka Google za każdym razem kiedy szukamy jakąś frazę to wyświetla liczbę stron zawierającą podan

Dodane: 03-08-2014 10:00
Pozycjonujemy w Google Wyszukiwarka Google za każdym razem kiedy szukamy jakąś frazę to wyświetla liczbę stron zawierającą podane słowa. Oczywiście chodzi o słowa kluczowe znajdujące się na bezpośrednio stronach lub w linkach prowadzących do tych stron ale tylko tych, które Google przechowuje w swoim indexie. Jakiś czas temu zastanawiałem się...Wyszukiwarka Google za każdym razem kiedy szukamy jakąś frazę to wyświetla liczbę stron zawierającą podane słowa. Oczywiście chodzi o słowa kluczowe znajdujące się na bezpośrednio stronach lub w linkach prowadzących do tych stron ale tylko tych, które Google przechowuje w swoim indexie.

Jakiś czas temu zastanawiałem się jak wiele z tych tysięcy a nawet milionów stron są wartościowymi stronami a ile z nich to tylko różnego rodzaju zaplecza i strony służce w taki czy inny sposób pozycjonowaniu lub promocji innych stron.

Weźmy na przykład takie katalogi - z założenia są to strony służące promowaniu a właściwie to linkowaniu innych stron. Z tego właśnie względu w katalogach pojawia się bardzo dużo różnych słów kluczowych. Spora część katalogów jakie istnieją gdzieś w sieci w ogóle nie jest uwzględniana w indexie i wyszukiwaniu. Stanowią śmietnik służący jedynie pozycjonowaniu.

Wyjątkiem od tego są katalogi tematyczne i regionalne. Te pierwsze służą do gromadzenia informacji o stronach z bardzo konkretnej branży, umożliwiają wyszukiwanie informacji. Natomiast katalogi regionalne pomagają w odnajdywaniu firm i instytucji w określonych miastach lub województwach.