Komu SEO się opłaca

iganta - wyszukiwarki Google. Dlaczego SEO SUCKS? Ano dlatego, że o Google coraz częściej mówi się, jak o...O pozycjonowaniu, czyli w którą stronę zmierza Google? SEO to naprawdę nie jest taka fajna dziedzina. Z jednej strony do

Dodane: 15-08-2014 09:26
Komu SEO się opłaca O pozycjonowaniu, czyli w którą stronę zmierza Google? SEO to naprawdę nie jest taka fajna dziedzina. Z jednej strony dość wysokie i zadowalające zarobki, ale z drugiej kompleta zależność od jednego giganta - wyszukiwarki Google. Dlaczego SEO SUCKS? Ano dlatego, że o Google coraz częściej mówi się, jak o...O pozycjonowaniu, czyli w którą stronę zmierza Google? SEO to naprawdę nie jest taka fajna dziedzina. Z jednej strony dość wysokie i zadowalające zarobki, ale z drugiej kompleta zależność od jednego giganta - wyszukiwarki Google. Dlaczego SEO SUCKS?

Ano dlatego, że o Google coraz częściej mówi się, jak o kolosie na glinianych nogach. Pewne działania tej korporacji są dość kontrowersyjne i nie wpływają dobrze na PR (jak współpraca z CIA w sprawie danych użytkowników).

Ale w branży SEO to już w zasadzie katastrofa. Pokątnie szepcze się, że Google ma za słabe wyniki w AdWords i z tego powodu powstają algorytmy, które trzęsą całą branżą SEO. Tak, specjalista SEO to ktoś, kto budzi się w środku nocy, zlany potem, bo przyśnił mu się update Google. Brzmi jak żart? Może dla większości tak. Ale jeżeli to twoja praca, i nagle z dnia na dzień strony twoich klientów tracą pozycje, to ty tracisz pieniądze. I często tych klientów.

Z pozycjonowaniem jest trochę jak z giełdą. Zarobić można dużo, ale z dnia na dzień można też wszystko stracić. To naprawdę nie jest taka fajna praca!